Atelier Tiu | Płaszcze szyte na miarę marzeń | Kraków | Kimonowa kurtka, czyli wiosna w Atelier Tiu
W Atelier Tiu wierzymy, że moda to sztuka użytkowa. Nasze projekty tworzymy z pasją, dbałością o wysoką jakość odszycia i materiałów oraz o detal. Znajdziesz u nas przede wszystkim płaszcze, ale też inne okrycia wierzchnie: kurtki, kamizelki, ponczo. Realizujemy projekty indywidualne.
atelier, tiu, ateliertiu, płaszcz, plaszcz, płaszcze, plaszcze, damski, męski, zamówienie, indywidualny, projekt, polski, projektant, wiosna, lato, jesień, zima, unikalny, wyjątkowy, materiały, tkanina, jakość, jakosc, szycie, na, miarę, miare, wełna, wełniane, od, projektanta, ponczo, poncho, kamizelka, kurtka, kurteczka, trencz, otulacz, kimonowy, kraków, warszawa, krakow, cracow, warsaw, coat, designer
22372
post-template-default,single,single-post,postid-22372,single-format-quote,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

— Kimonowa kurtka, czyli wiosna w Atelier Tiu

Co prawda pierwszy dzień kalendarzowej wiosny za nami, ale na słońce za oknem chyba przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Tymczasem u nas pojawiły się wiosenne nowości. Pierwsza odsłona wiosny w Atelier Tiu to kimonowe kurtki. Co kryje się pod tą nazwą? Krój, który łączy w sobie kilka charakterystycznych cech. Pierwsza, odnosząca się do samego kimona, to oczywiście rękawy kurtki – „kimonowe”, czyli szerokie u ramion i stopniowo zwężające się ku dłoniom. Są szyte razem z tułowiem kurtki, czyli z jednego kawałka tkaniny (szew idzie wzdłuż ramion u dołu i u góry rękawów). Druga cecha to wygoda i praktyczność w codziennym noszeniu związane z optymalną długością kurtki – nie jest ani za krótka (chłodny wiatr nam nie straszny ;)) ani zbyt długa (od tego mamy płaszcz!). Sięga za pośladki. Wreszcie, osławiony oversize – lub po prostu luz – bo tak w jednym słowie można by opisać styl kimonowej kurtki. Zależało nam, by nowy model okrycia wierzchniego w Atelier Tiu był właśnie luźny, wygodny, niekrępujący ruchów i sprawdzający się na co dzień. Ale! Równocześnie efektowny i niesztampowy. Bo, umówmy się, poza nami – maniakami płaszczy – nie zawsze chcemy i/lub możemy je nosić.

 

atelier tiu wiosna 2016 kurtki kimonowe wpis_0

 

Tyle o samym kroju kimonowej kurtki. Do tego trzeba jeszcze dołożyć standardową dbałość o jakość tkanin i dodatków oraz odszycie. Kurtki, które oferujemy w regularnej sprzedaży, uszyliśmy z cienkich wełen, także dzianinowych. Są lekkie, a przy tym dobrze chronią przed chłodnymi wiosennymi (ale i jesiennymi ;)) porankami i wieczorami. Ile wełny w wełnie? Dużo. A nawet niemal maksimum. Niebieskie Migdały i Crème de la crème to 80% wełna, a Baby Blue (jakby nie patrzeć – w kolorze roku 2016 według Pantone, czyli serenity) ma aż 95% wełny! Dla nas to już oczywistość szyć z tkanin o tak świetnych składach, ale zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy są tego świadomi, dlatego staramy się na każdym kroku informować, że wełniane płaszcz/kurtka Atelier Tiu to prawdziwie wełniane płaszcz/kurtka. Nie taki, który wełny w wełnie posiada, o zgrozo, 10% (podczas, gdy reszta to kiepskiej jakości poliester).

 

atelier tiu_kurtka 02_2 wpis 2

 

Last but not least. Guziki! Nowa obsesja, która zawładnęła naszą wyobraźnią. Marzenie o odszyciu kurtki lub krótkiego płaszcza obszytego feerią barwnych i zdobnych guzików to już fetysz, więc póki co w przypadku kimonowych kurtek zadowalamy się trzema precyzyjnie dobranymi i oryginalnymi sztukami, które albo idealnie dopełniają tkaninę, albo stanowią dla niej ciekawy (ale gustowny!) kontrast. Wszak od czegoś trzeba zacząć.

 

atelier tiu_kurtka 03_3_wpis_1

 

To jak? Co powiecie na kimonową kurtkę wiosną (i nie tylko)? Dla nas to super opcja na dzień pt „Dam odpocząć moim płaszczom!”. Jeśli jesteście „za” lub chcecie poznać szczegóły każdego z obecnych w sklepie online modeli, klikajcie: http://www.ateliertiu.pl/sklep-on-line/ . A jeśli zamarzy Wam się kimonowa kurtka w innej od proponowanych przez nas wersji tkaninowych, napiszcie do nas. Wspólnie zrealizujemy to marzenie. :)

Fot. Atelier Tiu