Atelier Tiu | Płaszcze szyte na miarę marzeń | Kraków | Wiosenna kolekcja Atelier Tiu. Focus na handmade
W Atelier Tiu wierzymy, że moda to sztuka użytkowa. Nasze projekty tworzymy z pasją, dbałością o wysoką jakość odszycia i materiałów oraz o detal. Znajdziesz u nas przede wszystkim płaszcze, ale też inne okrycia wierzchnie: kurtki, kamizelki, ponczo. Realizujemy projekty indywidualne.
atelier, tiu, ateliertiu, płaszcz, plaszcz, płaszcze, plaszcze, damski, męski, zamówienie, indywidualny, projekt, polski, projektant, wiosna, lato, jesień, zima, unikalny, wyjątkowy, materiały, tkanina, jakość, jakosc, szycie, na, miarę, miare, wełna, wełniane, od, projektanta, ponczo, poncho, kamizelka, kurtka, kurteczka, trencz, otulacz, kimonowy, kraków, warszawa, krakow, cracow, warsaw, coat, designer
21334
post-template-default,single,single-post,postid-21334,single-format-quote,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

— Wiosenna kolekcja Atelier Tiu. Focus na handmade

Dbałość o wysoką jakość materiałów i odszycia to jedna z głównych zasad, jakie przyświecają w tworzeniu marki Atelier Tiu. Wybieramy wysokiej jakości tkaniny i oddajemy je w ręce doświadczonego zespołu krawieckiego. To nie tylko przepis na odszycie projektu z wyższej półki, ale przede wszystkim filozofia tworzenia wartościowych przedmiotów, stanowiących przeciwieństwo większości dostępnych obecnie na rynku mody produktów.

 

Wedle takiej samej zasady powstaje nasza najnowsza, wiosenna kolekcja płaszczy Atelier Tiu. Do jej powstania wykorzystujemy tkaniny o składach 100% lub 80% wełny, podobnie jak w przypadku poprzedniej kolekcji na jesień i zimę. Nowością jest za to wprowadzenie do produkcji elementu handmade na jej ostatnim poziomie, czyli zdobieniu płaszczy. Ręcznie wykonywane i nanoszone zdobienia w wiosennych projektach to m.in. trójwymiarowe kwiaty i unikalne kompozycje z kryształków. Każdy płaszcz został osobiście przez nas ozdobiony. Wierzymy, że takie indywidualne podejście do każdego egzemplarza zbliża nas do dawnych czasów, kiedy produkcja odzieży nie odbywała się na masową skalę, ale powstawała w swoim czasie, dziś powiedzielibyśmy – „w duchu slow„, i z pełną dbałością o każdy szczegół.

 

Wiosenna kolekcja płaszczy Atelier Tiu będzie miała swoją premierę podczas 3. edycji Targów Slow Fashion #WIOSNA – 21 – 22 marca 2015, w Warszawie (Stadion Narodowy). Serdecznie Was zapraszamy! Następnie będzie ona dostępna w sklepie ON-LINE i w krakowskim butiku Forum Mody. Będzie również możliwość złożenia indywidualnego zamówienia na wybrany model (więcej informacji: kontakt@ateliertiu.pl).

 

Poniżej przedstawiamy kilka migawek z procesu twórczego w Atelier Tiu. ;-) Wszystkie zdjęcia pochodzą z Instagrama @AtelierTiu.

 

IMG_20150215_201705

IMG_20150215_202629

IMG_20150215_200941

IMG_20150129_173739

IMG_20150215_114624