Atelier Tiu | Płaszcze szyte na miarę marzeń | Kraków | Jesień, ciepła wełna, płaszcze. Nowy sezon w Atelier Tiu
W Atelier Tiu wierzymy, że moda to sztuka użytkowa. Nasze projekty tworzymy z pasją, dbałością o wysoką jakość odszycia i materiałów oraz o detal. Znajdziesz u nas przede wszystkim płaszcze, ale też inne okrycia wierzchnie: kurtki, kamizelki, ponczo. Realizujemy projekty indywidualne.
atelier, tiu, ateliertiu, płaszcz, plaszcz, płaszcze, plaszcze, damski, męski, zamówienie, indywidualny, projekt, polski, projektant, wiosna, lato, jesień, zima, unikalny, wyjątkowy, materiały, tkanina, jakość, jakosc, szycie, na, miarę, miare, wełna, wełniane, od, projektanta, ponczo, poncho, kamizelka, kurtka, kurteczka, trencz, otulacz, kimonowy, kraków, warszawa, krakow, cracow, warsaw, coat, designer
23518
post-template-default,single,single-post,postid-23518,single-format-quote,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

— Jesień, ciepła wełna, płaszcze. Nowy sezon w Atelier Tiu

ATELIER TIU JESIEN 2

 

Dzień dobry wszystkim w październiku! Z niecierpliwością wyczekiwaliśmy tego momentu i nareszcie możemy obwieścić pełny restart Atelier Tiu. Jeszcze wczoraj uwijaliśmy się z ostatnimi pracami, aby dziś móc zaprosić Was do wspólnego celebrowania jesieni. Dobrze wiemy, że to pora roku, która u wielu wzbudza dość umiarkowany entuzjazm, ale wierzymy, że z odpowiednim nastawieniem i orężem, jesień po prostu da się lubić. Jak to zrobić? Na przykład przypomnieć sobie, że jesień to nie tylko stalowe listopadowe niebo, kiedy liczba melancholijnych myśli wzrasta do poziomu milion. To także suche słoneczne dni, przyjemny zapach liści i mgliste, trochę tajemnicze poranki. To właśnie jesienią zwykła kawa na wynos smakuje najlepiej. Zwłaszcza ta z posypką cynamonową albo z syropem karmelowym. Jesień skłania do poszukiwań miękkich wełen i otulających tkanin. Szerokie kraciaste szaliki i ciepłe płaszcze stają się absolutnie najgorętszymi sztukami w naszych szafach. Wreszcie, jesienią mamy czas na nadrobienie zaległości w teatrze, kinie czy galerii. Brzmi całkiem nieźle, prawda?

 

Skoro jest jesień – a wraz z nią chłodniejsze dni – to muszą być i płaszcze, no, i kurtki, ponczo, kamizelki… Tej jesieni proponujemy Wam szerszy wachlarz okryć wierzchnich – chcemy pokazać, że ciepłe ubranie chroniące przed zimnem nie musi oznaczać puchowej kurtki noszonej od października do kwietnia. Zwłaszcza, że w okryciu wierzchnim spędzamy większą część roku. A zatem, co nowego?

 

cztery nowe kroje płaszczy

 

dwa pomysły na kamizelki

 

wygodne kimonowe kurtki „w sam raz do biegania po mieście” (cytat z Joanny, naszej stałej Klientki :-)

 

otulające otulacze (bardziej otualjąco już się nie dało!)

 

Wszystkie jesienne nowości będą miały swoją premierę podczas najbliższych krakowskich targów mody KIERMASH. To już VII edycja i na pewno nie ostatnia, w której bierzemy udział. O samych zaletach uczestnictwa Atelier Tiu w targach pisaliśmy m.in. tutaj >> https://goo.gl/zMyZbE Chcemy Was poznać, przybić piątkę, porozmawiać o płaszczach i nie tylko, dlatego zapraszamy na nasze stoisko!

 

Kiedy i gdzie? 8 – 9 października, Muzeum Inżynierii Miejskiej, ul. Św. Wawrzyńca 15, w Krakowie godz. 11.00 – 19.00

 

Co się zmienia?

 

Kierunek naszych działań. To naturalna zmiana wynikająca z obserwacji Waszych potrzeb. Początki Atelier Tiu to krótkie kolekcje gotowych projektów-płaszczy – zmieniające się tkaniny, jeden krój. Później stopniowo poszerzaliśmy naszą ofertę o inne okrycia wierzchnie i zróżnicowane kroje płaszczy. W międzyczasie zaczęły pojawiać się zamówienia na projekty indywidualne. Pod koniec zeszłego sezonu, wiosną, płaszczy szytych na miarę była zdecydowana większość, a w czasie letniej przerwy otrzymaliśmy mnóstwo zapytań o możliwość wykonania zamówienia indywidualnego. Wynik namysłów nad kierunkiem rozwoju marki był przesądzony. A my szczęśliwi, bo projekty indywidualne to za każdym razem świetna przygoda i nowe wyzwanie w jednym. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak uśmiechnąć się szeroko i oznajmić, że nowy kierunek działań Atelier Tiu to projekty indywidualne. Na nich skupimy się najbardziej, ale to nie znaczy, że zawiesimy szycie regularnych projektów. Wciąż będziemy z nimi obecni na targach mody, będą też dostępne w naszym sklepie online. Chcemy za ich pośrednictwem pokazywać, że okrycia wierzchnie – płaszcze, kurtki, kamizelki czy ponczo – nie muszą być nudne i tak jak sukienki mogą otwierać całe mnóstwo stylizacyjnych możliwości.

 

Zmienia się też – a właściwie już się zmieniła – nasza strona internetowa ze sklepem online: www.ateliertiu.pl. Jest oczywiście ładniej, bardziej przejrzyście i wygodniej, ale przede wszystkim teraz www pełni bardzo ważną funkcję. Jest naszą wizytówką i portfolio w jednym – miejscem, w którym w dokładnie, do samej podszewki, chciałoby się napisać, przedstawiamy nasz pomysł na projektowanie i szycie w duchu slow oraz w zgodzie z prawidłami tradycyjnej sztuki krawieckiej. Ideę i praktyczne informacje dotyczące realizacji projektu indywidualnego zamieściliśmy tutaj >> https://goo.gl/Q4RmXp A prezentację dotychczas wykonanych projektów – tych na zamówienie i tych w ramach regularnych kolekcji – znajdziecie w kolejnych zakładkach podstrony PORTFOLIO. I musimy przyznać, że dopiero kiedy ukończyliśmy pracę nad samym portfolio i zobaczyliśmy rzędy miniaturek wszystkich kolejnych projektów, które mieliśmy okazję wykonać, poczuliśmy ogromną dumę. Każdy z tych projektów to ogrom kreatywności, planowania, pracy i dbałości o najmniejszy detal. Bardzo, bardzo budujące uczucie. Polecamy każdemu!

 

A co się nie zmienia?

 

Zasady według których tworzymy nasze projekty. Dbałość o jakość tkanin i odszycia, wykończenie i detale. Indywidualne podejście do każdej (i każdego) z Was. Profesjonalna porada dotycząca projektu i wspólna praca nad nim – tak, aby efekt końcowy zawsze zachwycał obie strony. Wierzymy, że to, z czego i w jaki sposób tworzymy rzeczy, którymi otaczamy się na co dzień, ma wpływ na nas samych i na jakość naszego życia.

 

Najbliższe nasze spotkanie już 8 i 9 października. Odwiedźcie nas na KIERMASHUw Krakowie! I bądźcie z nami!

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz